Post Image
211

Zayıflamayı Başlatıcı Sözler

Her kadın ve erkek fiziğinin hoş görünmesini ister. Yaz aylarında özellikle tatilde bikini veya mayo gibi vücut hatlarını gösteren kıyafetler kimileri için korkulu rüya olabiliyor. Zayıflamak özellikle bireylerin herhangi bir sağlık sorunu yoksa tamamen iradeye ve azme bağlı olmaktadır.

Zayıf olan insanlar dünya yüzeyine güzel fizikle gelmedi bir şeyler için çabalayıp emeklerinin karşılığını aldılar. Zayıflamak isteyen insan öncelikle bahanelerinden kurtulması gerekmektedir. Strese girip çikolataya veya keklere gömülürse yaptığı sporda diyetlerde boşa gider. Bunun için çevresindekilerin veya kendisinin motivasyon artırıcı sözler söylemesi gerekmektedir.

Zayıflamaya Teşvik Edici Sözler

1) “Sen başarırsın. Sana-kendime güveniyorum. Neden olmasın herkes anasının karnından zayıf veya kaslı doğmuyor.” Zayıflamaya karar veren bireyler öncelikle kendilerine güvenmesi gerekmektedir.

2) “Bir yola çıkıyorsun bu yolda iradenin kırılmasına asla izin verme öyle ki bazen bırakmak isteyebilirsin o zaman giyemediğin eteklerini veya patlayan pantolonlarını düşün.”

3) “Belki bu zayıflamak için çıktığın yolda her gün her dakika nefret edeceksin diyet programından, spor aletlerinden ama unutma şimdi acı çek daha sonra hayatının geri kalanında prens- prenses gibi yaşa”

4) Olmak istediğiniz bir modelin fotoğrafını asın görebileceğiniz bir yere eğer olur da vazgeçerseniz onun gibi olamayacağınızı bilin.

5) Hayatında her gün 1.5 iskender yiyen bir insan bir gün kalktığında artık salata ile besleneceğim derse bu onun için hem sağlığı için olumsuz olur hem de zayıflamaktan soğur. Zayıflamak isteyen birey “Hayatında küçük küçük ve yavaş yavaş değişiklikler yap. Böylece ileride geri kilo alma ihtimalini ortadan kaldırırsın.”

6) Unutulmaması gereken en önemli söz ise sağlık. Sağlık her şeyden önemlidir aslında. Sağlıklı zayıf olan bireylere bakıldığında kalp daha düzenli çalışır, karaciğerde yağlanma olmaz. Tüm organlar sağlıklı bir düzenle işlev görür. Her şeyden önce sağlık için zayıflamaya çalışılmalıdır.

7) Mutlu olarak yapılan her iş daha verimli ve daha hızlı olacaktır. Bunu unutmadan yani hayatın tadını çıkaranlar daha hızlı zayıflar kanıtlanmış bir bilgidir bu.

8) Sürekli yiyemediğiniz yiyecekleri düşünüp kendinizi depresyona sokmak hiç bir işe yaramaz. Seveceğiniz aktiviteler yapın.

Bir cevap yazın