Post Image
152

Zayıflamayı Başlatan Egzersizler Nelerdir?

Eğer zayıflamak istiyor ve bir türlü bunu eyleme getiremiyorsanız bu makalede anlatılan şeyler sizi harekete geçirmek için etkili olacaktır. Zayıflama, birçok kadının istediği ama bir türlü yapamadığı bir şeydir. Fazla kilolar her zaman başımıza dert olmuştur. Doğumdan önce alınan kilolar, evlendikten sonra alınan kilolar, depresyondayken alınan kilolar gibi saymakla bitmeyecek sebepsiz alınmış kilolarımız vardır.

Bunlardan kurtulmak için yapmamız gereken en önemli egzersiz bence sabah sporudur.

Çünkü sabah güne nasıl başlarsak günümüzün öyle gideceğine inanlardanım. Sabah kalkıp elimizi yüzümüzü yıkadıktan sonra enerjik bir şarkıyla beraber sabah egzersizi yapabiliriz. Tabi bu egzersizleri yaparken yaptığımız hareketler çok önemli. Mekik çekme hareketi göbek eritme de oldukça etkili olabiliyor. Bu hususta dikkat etmemiz gereken nokta egzersiz hareketlerini bölümler halinde yapmamız olacaktır.

Mekik hareketini bir seferde 40 tane yapmak yerine, 4 bölüme ayırarak 10 ar tane yapmak daha etkili olacaktır. Gün geçtikçe yaptığımız egzersiz hareketlerini attırmakta yağ yakma işlevine katkı sağlar. Mekik çekme hareketlerinin yanı sıra göbek eritmek için plank da çok etkili bir yöntemdir aynı zamanda göbekte ki yağları eritirken tüm vücudun güçlenmesine ve hareket etmesine yardımcı olabilir.

Egzersizleri Nasıl Yapmalıyım?

Yaptığınız egzersizler vücudunuzun ihtiyaç duyduğu gibi olmalı, örneğin fazla kilolarınız göbek bölgenizde birikmişse daha çok mekik çekmeli ve göbek eritme egzersizleri yapmalısınız ya da basenlerinizden şikayetçiyseniz basen eritme hareketlerine yoğunluk verebilirsiniz. Kollarınızın kalınlığından şikayetçiyseniz kollarınıza ağırlık alarak bu ağırlıklarla hem kollarınızı güçlendirebilir hem de inceltirsiniz. Kalın bacaklara sahipseniz bisiklet sürmek veya yürüyüş yapmak ya da evde bacaklarınızı hareket ettirmek bacaklarınızın incelmesine yardımcı olacaktır. Egzersizlerinizi yaparken bol su içmek çok faydalı olabilir.

Egzersiz Yaparken Nasıl Motive Olabilirim?

Egzersiz yapmaktan çok egzersize nasıl başlayacak olmamız bizi düşündüren şeyler arasındadır. Eğer egzersiz yapmak gözünüzde büyüyor ve çok zorlanıyorsanız sevdiğiniz müzikleri açarak egzersizi eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Veya fiziğini beğendiğiniz spor yapan ünlüler varsa onların videolarını açıp birlikte egzersiz yaparak motive olabilirsiniz. Size eşlik edebilecek bir arkadaşta motive olmanızda yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın