Post Image
103

Yüzdeki sivilce delikleri gideren doğal yöntemlerle bebeksi cilde kavuşun!

Cildinde sivilce sorunları yaşayanların ve sivilce tedavisi görenlerin en çok şikayetçi olduğu durumlardan biri de tedavi sonrası ciltte kalan sivilce deliklerinin kalmasıdır. Peki sivilce sonrası ciltteki delikleri kapatmak için evde uygulanabilecek doğal yöntemler neler? Elmaelma.com olarak evde cildinize uygulayabileceğiniz ve etkisini kısa sürede göreceğiniz 2 doğal yöntemi sizin için hazırladık! Detayları ahberin devamında bulabilirsiniz.

YAĞLI BİR CİLDE SAHİPSENİZ…

Yüzde sivilce delikleri tıpta gözenek olarak nitelendiriliyor. Özellikle yağlı ve sivilceli ciltlerin en çok karşılaştığı cilt problemlerinden biridir. Yağlı ya da karma bir cilde sahipseniz gözeneklerin genişlemesi veya sivilce sonrası ciltte çöküntü olarak nitelendirdiğimiz deliklerin olması yüksel ihtimaldir. Gözeneklerin tıkanması veya çok fazla yağlı yiyeceklerin oluşmasıyla sivilcelerin oluşmasına neden olmaktadır. 

YÜZDEKİ DELİKLER NASIL GEÇER?

Yüzde oluşan deliklerin nedeni sivilce ve akne oluşumuna bağlıdır. Özellikle yüzdeki sivilcelerin sıkılması ve patlatılmasıyla gözenekler açılarak zamanlar içinden çıkılmaz bir hal alır. 

MISIR UNU VE KİL MASKESİ

1 tatlı kaşığı kadar mısır unu daha sonra 1 çay kaşığı kil, 1 su bardağı suyu karıştırın. Ardından elde ettiğiniz karışımı deliklerin olduğu kısımlara sürüp kuruyana kadar bekleyin. Maskenin cildinizde kuruduğundan emin olduktan sonra yavaş yavaş ovalayarak kili yüzünüzden çıkarın. Bu uygulamayı hafta da 2 kere düzenli olarak yapın aradaki farkı gözle görülür cinsten farkedebilirsiniz. 

YUMURTA AKI VE LİMON SUYU TARİFİ!

Malzemeler; 1 adet yumurta akı, yarım tatlı kaşığı limon suyu, yarım tatlı kaşığı bal, 2 tatlı kaşığı yaş maya yeterli olacaktır. 

Cilde nasıl uygulanır? Yukarıda sıraladığımız malzemeleri karıştırın Elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayığ yaklaşık 25-30 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyip nemlendirici uygulayın. Bu uygulamayı haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. 

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın