Post Image
601

Yeni Moda Dövmeler

Dövme kimilerine göre bir sanat kimilerine göre de bir aksesuar. Ama bu aksesuarı diğerlerinden ayıran şey kolay kolay değiştirilemeyecek olmasından gelir. Bu sebeple bir dövme sahibi olmadan önce ne yaptırılacağına dair üzerinde uzun bir süre düşünülmelidir. Günümüzde insanalar sahip olacakları her şey için modaya birazda olsa yakın olmasını bekler.

Dövme yaptırmak isteyenlerde bazı durumlarda o yılın trendlerinden etkilenebilmektedir. Çoğunlukla dövme yaptırmak isteyenler kendileri için hayatlarında önemli olan bir desen figür ya da sözü bedenlerinde taşımak isteseler de o yıl bir anda yükselişe geçen bazı trendler kararlarını az da olsa etkileyebilmektedir.

Minimal Dövmelerin Yükselişi

2018 yılı minimalizmin hem anlaşılması hem de hayatlara uygulamaya geçilmesi açısından oldukça önemli bir yıl haline gelmiştir. Hem dekorasyon hem yaşam şekli hem de felsefesi itibari ile insanları gereğinden fazla olan her şeyden arındırmak isteyen bu felsefe dövmelerde de yükselen gücünü göstermiştir. 2019 da halen bu akım devam etmekte insanlar büyük ve fazla renkli dövmeler yerine onları daha iyi ifade eden minimal ve sade dövme modellerine ilgi gösterir olmuşlardır. Özellikle kaba ve sert bir görünüş elde etmeden arzu ettikleri gibi bir dövme sahibi olmak isteyenler için minimal dövmeler en çok tercih edilenler arasına girdiği görülüyor.

Fotoğraf Dövmeleri

Minimal dövmeler gibi en güzel anıların ölümsüz bir parçasını bedende taşıma fikride yükselen dövme trendleri arasına girdiği görülüyor. İnsanlar eskiden anılarını hatırlamak için baktıkları fotoğrafları dövme olarak vücutlarında görmek istiyor. Her sanatçının bu tarzı benimsemediği düşünülürse bunu portföyünde bulunduran bir dövme sanatçısı bulmak ortaya çıkacak dövmenin kalitesi açısından büyük önem taşır.

Sulu Boya Dövmeler

Sulu boyanın kağıtta yarattığı görseli dövme ile yaratmak çok zor gibi görünse de bunu uygulayan sanatçıların ortaya çıkarttıkları göz önüne alındığında oldukça başarılı bir tarz olduğu görülür. Genelde siyah beyazdan ziyade renkli olarak yapılan bu dövmeler de yeni dövme modası arasına girebilmiş bir tarzdır. Yapılacak hataların sonradan düzeltilmesi zor olduğundan bu tarzda da uzman olan bir dövme sanatçısı seçilmelidir.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın