Post Image
414

Sıkı Bir Cilt İçin Kolajen Üretimini Arttıran Yöntemler!

Cilt yapısı yıllar geçtikçe elastikiyetini kaybeder ve sarkmalar oluşur. Bunu geciktirmek için, cildin gereken kolajen üretimini sağlaması gerekmektedir. Vücutta ne kadar fazla kolajen üretimi gerçekleşirse, cilt o kadar genç, sıkı ve kırışıklardan uzak kalacaktır.

Kolajen, vücut dokularının bir arada kalmasını sağlayan proteindir. Bu maddenin üretimini sağlamak için gıdalardan yardım alabilir ya da yüzünüze yapacağınız doğal maskeler sayesinde kolajen üretimini gerçekleştirebilirsiniz.

Kolajen Üretiminin Artmasını Sağlayan Gıdalar

İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde, kolajen üretilmesine katkıda bulunan gıdaların başında yaban mersini gelmektedir. Bunun yanı sıra beyaz çay, havuç, pazı, ıspanak, kara lahana, sarımsak, yumurta ve avokadı tüketimi sayesinde kolajen üretimini artırmak mümkündür.

Evde Hazırlayabileceğiniz Kolajen Artırıcı Maskeler

Yumurta ve Salatalık Maskesi

  • 1 Yumurta akı
  • 5 Damla lavanta yağı (Tercihen başka esanslı yağlardan seçebilirsiniz.)
  • Birkaç dilim salatalık

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Salatalıkları elinizden geldiği kadar ufaltın. Üzerine yumurta akı ve lavanta yağını ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Ardından önceden temizlediğiniz yüzünüze maskeyi sürün. 15 dakika beklettikten sonra, ılık su ile durulayın. Uyguladığınız maskenin ardından, tercihinize göre bir nemlendirici krem sürebilirsiniz.

Kivi ve Avokado Maskesi

  • Yarım kivi
  • Yarım avokado

Hazırlanışı ve Uygulanışı
İki meyveyi blender yardımıyla öğütün. Blender içinde birbirine karışan kivi ve avokadonun oluşturduğu karışımı yüzünüze sürün. Maskeyi cildinizde yarım saat kadar bekletin ve ılık su yardımıyla cildinizi temizleyin. Cildinize son olarak uygun bir nemlendirici krem sürün.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın