Post Image
93

Mısır ununun cilde faydaları koltuk altı kararmasını yok ediyor!

Tane mısırın öğütülmesiyle elde edilen mısır ununun cilde olan faydalarını duymuş muydunuz? Kozmetik dünyasına oldukça hızlı bir giriş yapan mısır ununun cilde olan faydaları paha biçilemez değerde. Özellikle düzenli olarak uygulandığında ciltteki toksinleri atarak cilde parlaklık veren mısır unu sivilce ve akne gibi izlerin tedavisinden tutun da kararmış koltuk altlarının beyazlamasına kadar pek çok konuda yardımcı bize oluyor. Peki mısır unun cilde faydaları neler? Mısır unu maskesi nasıl yapılır? Kararmış koltukaltları nasıl geçer? bu soruların yanıtlarını merak ediyorsanız gelin birlikte öğrenelim. İşte içerdiği vitaminler sayesinde ağartıcı özelliği olan ve cildin elastik yapısını artırarak yaşlanma karşıtı etki uyandıran mısır ununun bilinmeyen faydaları!

KOLTUKALTI KARARMASINI YOK EDİYOR 

Mısır ununun içerisinde bol miktarda A vitamini bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde ciltteki toksinler atmakta ve güneşin zararlı ışınlarına karşı kalkan oluşturmaktadır. Mısır ununun çok güçlü bir ağartıcı etkisi vardır. Koltuk altı kararması gibi sorunu tamamen ortadan kaldırarak bölgenin beyazlamasına yardımcı olmaktadır. 

KARARAN DİRSEKLER İÇİN MISIR UNU MASKESİ

1 tatlı kaşığı beyaz kil, 1 tatlı kaşığı mısır ve 1 tatlı kaşığı nemlendirici kremi karıştırıp dirseklerinize peeling yaparsanız kısa sürede dirsek kararmalarını ortadan kaldırabilirsiniz.

SİVİLCE İZLERİNİ YOK EDİYOR 

Mısır ununun faydası sadece bununla da bitmiyor sivilce ve akne izlerinin tedavisinde de oldukça başarılı. İçerisinde bulunan çeşit çeşit vitamin sayesinde cildi nemlendirme etkisi de bulunuyor. 

SİVİLCE İZLERİ İÇİN MISIR UNU MASKESİ

2 yemek kaşığı mısır unu, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı el kremini karıştırıp biraz su ile sulandırın. Masaj yaparak cildinizde 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bu maskeleri haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. 

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın