Post Image
151

Laminant Parke Seçimi ve Bakımı

Laminant parkeler, ahşabın hoş görüntüsü ve uygulama kolaylığı ile çok fazla tercih edilen yer döşemelerinin ilk sırasında yer almaktadır.  Zengin renk seçeneği sunan laminant parke sektörü, tüketicilerin renk ve desen tercihlerine göre üretim çeşitlerini arttırmaktalar.

Özellikle ofis dekorasyonunda öncelikli olarak tercih edilmesinde ki en büyük neden hem ahşap görüntüsü ile modern ve asil bir görüntü vermesi hem de temizliğinin kolay olmasıdır. Evlerde de kullanımı son dönemlerde artan laminant parkelerde kahverengi tonları ve yeşil tonları daha fazla tercih edilmektedir.

Laminant Parke de Desen Seçimi

Laminant parkeler de desen seçenekleri de bulunmaktadır. Desenli Laminant parkeler toplam yüzeye uygulanmaktan ziyade kenarlarda ve orta göbek de kullanılması tercih edilmektedir. Laminant Parkenin ilk çıktığı dönemlerde yüksek fiyatından dolayı çok fazla tercih edilmiyorken son dönemler de fiyatının daha uygun ve kolay uygulanabilir olması nedeni ile oldukça fazla tercih edilmektedir. Üstelik parke altına döşenen şilte, mekanlar da ısı yalıtımına da katkıda bulunmaktadır.

Laminant Parke Bakımı

Laminant Parke, estetik görünümü ve rahat kullanımı nedeni ile ev ve işyerlerimizde öncelikli olarak tercih ettiğimiz yer kaplamaları arasındadır. Özellikle Ahşabın çekici görünümü bizi cezbeden en önemli faktörlerden biridir. Laminant parkelerimizin günlük temizliği ile birlikte düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir.

Laminant parke ile döşeli odamızın düzenli olarak havalandırılması parkelerimizde nem nedeni ile çatlama ihtimalini ortadan kaldıracaktır. Laminant parkelerin günlük temizliğinde genellikle temizlik mopu ile ıslak temizleme yapılmaktadır. Oysaki bu çok yanlış bir uygulamadır. Parkelerimizi temizlerken temizleyiciyi bir beze dökerek nemli bir şekilde silmemiz gerekmektedir.

Laminant parkelerimizin çizilmesini önlemek için mobilya ayaklarına yapışkanlı keçe kullanmakta fayda bulunuyor. Mobilyaların yerlerini değiştirmek istediğimizde ise çekmek yerine kaldırarak taşımayı tercih etmelisiniz.

Laminant parkelerimizin günlük temizliğinin dışında aralıklı olarak bakımdan geçmesi gerekmektedir. Şayet kabarma olmuşsa düzelttirilmesi gerekir. Parkelerimizi belirli aralıklarla özel yağlı parke cilası ile cilaladığımız taktirde parkelerimizin ömrünü uzatmış oluruz.

Bir cevap yazın