Post Image
325

Kol Saati Seçerken Bilinmesi Gereken Saat Tarzları

Kol saati seçiminize giyim tarzınıza göre yön verebilirsiniz. Peki, herkesin bilmesi gereken saat stilleri nelerdir ve bu parçaların farklı giyim tarzlarıyla kombinleri nasıl olmalıdır?

Saat satın almak istediğinizde hiçbir fikriniz olmayabilir. Hangi modelin sizin için daha elverişli olacağına karar vermek adına ilk olarak kullanım amacınızı belirleyebilirsiniz. Kol saati modelleri de teknolojik gelişmelerden payı aldığı için saat seçiminde sadece klasik modellerin bahsi geçmesi doğru olmayacaktır. Akıllı saatler, dijital saatler, mekanik saatler derken yelpaze büyümektedir. Ve her bir çeşitte farklı renk ve model seçenekleri barınmaktadır. Lidyana online alışveriş sitesinde, çoğu markanın çeşitli saat modellerine yer veriliyor. Kol saati fiyatları da marka ve model arayışınıza göre her bütçeye hitap ediyor.

Kadın Kol Saati Modelleri için Öneriler

Günümüzde elbise saatleri kavramı çıkmıştır. Bu saatlerin en büyük özelliği abiye veya günlük elbise modellerinde şık bir görünüm sunmasıdır. Taşlı ve gösterişli parçaların yer aldığı bu koleksiyonda, asıl amaç en şık kombine ulaşmaktır. Peki elbise saatlerinde hangi özelliklere dikkat etmeliyiz?

Pratik ve şık bir kadın kol saati için bileğinizle doğru orantıda kayış yapısına özen gösterin. Aksi halde çok fazla göze batabilir ve bu da kaş yaparken göz çıkarmak olacaktır. Eğer uzun kollu bir elbise giyecekseniz saatinizin bileğinizde durduğu noktaya dikkat etmelisiniz. Elbise seçiminizde geniş kol detayına yer verebilir ya da saati taktığınız noktaya kadar gelmeyecek yarım kol veya bilek kol elbiseleri tercih edebilirsiniz. Bu detaylara dikkat ettikten sonra saatinizin çok daha şık bir aksesaur olmasını sağlayabilirsiniz. Çalışma prensibine baktığınızda ise çoğu elbise saati, tarih göstergesi ve Romen rakamların yer aldığı çerçeveye sahiptir.

Gündelik yaşamda sportif ve hareketli bir yapınız varsa saha saatleri olarak da adlandırılan akıllı ve dijital tasarımlar ilginizi çekebilir. Bu parçalarda en önemli detay sağlamlıktır. Kasa yapısının çelik veya sağlam plastikten yapılmasına dikkat edebilirsiniz. Çelik kasa modeller, ciddi görünümden vazgeçemeyenlere daha çok hitap ederken, plastik kayış saatler spor giyim tarzına çok yakışıyor. Ayrıca güncellenen modellerde, yeni kayış stillerine yer verilerek plastik görünümden uzaklaşılıyor.

Lidyana’da farklı markalara ait saat modellerini inceleyebilirsiniz: https://www.lidyana.com/saat

Erkek Kol Saati Nasıl Seçerken Bakılacak Detaylar

Erkek kol saati modellerinde taş detaylarına daha az yer verilirken, şıklığın kazandırılması için kasa yapısında farklılıklar sunulmaktadır. Saat aksamlarının büyük veya küçük parçalardan seçilmesi ve saatin gösterge kısmında yer alan detaylar, erkek kol saati modelleri seçiminde önem taşımaktadır. Model seçiminde giyim tarzının da etkisi büyüktür. Gündelik giyimde takım elbise kullanıyorsanız, klasik metal kayışlı saatler size daha çok hitap edecektir. Takım elbise içine saat seçerken, gömleğiniz manşet genişliğine uygun model tercihine dikkat edebilirsiniz. Hem daha kolay bir kullanım sağlamış hem de şıklığınızı tamamlamış olursunuz. Koşu ve yürüyüş aktivitelerinde ise sportif modellere yönelebilirsiniz. Plastik kordon ve dijital ekran göstergeleri, sportif kişiliğinize yansıtacak tasarımlar içermektedir.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın