Post Image
591

Kanvas Mandala Boyama Duvar Tablosu Modelleri

Son zamanlarda ev dekorasyonu ile ilgili gelişmeler, yenilikler hız kazanmaya başladı. Ev dekorasyonu denilince akla ilk gelenlerden biri duvarlardır. Duvar aksesuarları olarak duvar saatleri, kanvas tablolar, örgüler gibi birçok çeşit kullanılmaktadır.

Kanvas Nedir?

Kanvas kelimesi son zamanlarda çok sık kullanılan bir terim olmaya başladı. Canvas İngilizce kelimesinin Türkçe okunuşu ile yazılır. Türkçe anlamı ise tuvaldir. Kanvas dokusu ile baskıya uygundur. Ev veya ofis her alanda duvarlar için iyi bir dekor ürünüdür. İkili, üçlü veya beşli takım halinde duvarları süsleyebilir.

Mandala Nedir?

Mandalanın anlamı, Sanskritçe’den gelir. Manda enerji, la ise kap anlamı taşır. Mandala ise merkez noktasından gelen enerji, merkezdeki öz anlamındadır. Hint kökenindeki dinlerde evreni tasvir eden sembolik bir kavramdır. Enerjiyi içine çeken, içine alan hapseden anlamındadır. Düş gücü, akıl gücü gibi erişilebilecek gerçeklerin tanımlandığı metafiziği gösteren semboldür. Genellikle merkezinden aynı şekillerin her yönde çizilmesi ile ortaya çıkarılır ve bu şekli belirli bir düzene ve renklere göre boyama işlemine denir. Mandala desenleri ise ince ve ayrıntılı farklı farklı desenlerin bir araya getirilmesi ile oluşur.

Mandalanın insanlar üzerinde de olumlu etkileri vardır. Günümüzde mandala terapileri yapılmaktadır. Renk renk boyalarla yapılan sanatsal işler bir meditasyona dönüştü. Terapi amaçlı yapılan mandalalar, aynı zamanda evin duvarlarını da süsleyebilir. Tekstil ürünlerinden, tablolara, yastık kılıflarına kadar birçok yerde mandalaya rastlamak mümkün.

Kanvas Mandala Duvar Tablosu Modelleri

Günümüzde ev dekorasyonu önem kazanmıştır. Mandala bir ilgi alanı olup örgülerde, dövmelerde bile kullanılmaya başlanmıştır. Ev dekorasyonu denilince ilk akla gelen duvarlardır. Duvar saatleri, tablolar ya da ilgi duyulan şeylerle duvarlara görsellik katılabilir. Mandala ise insanların ilgi duydukları ya da ilgilendikleri şeylerden biridir. Mistik mandala veya geometrik mandala gibi çeşitleri vardır.

Mandala kozmik enerjiyi de yansıtması nedeniyle ev dekorasyonunda tercih edilmektedir. Evin enerjisini arttırır. Mandala boyama yaparak aynı zamanda terapi gerçekleştirip, ortaya çıkan boyamayı çerçeve yaparak duvar için kullanılabilir. Mandala, evin ya da ofisin enerjisini değiştirebilir, huzurlu bir ortam oluşturabilir.

Bir cevap yazın