Post Image
391

Kadını Güzelliği Mi Sevdirir, Zekası Mı?

Bir kadına ilk bakışta aşık olmak mümkün müdür? Âşık olunur da devamı gelir mi? Ebedi sevgi söz konusu mudur?

Bakıldığında bir erkeği etkileyecek çok özelliğe sahip olunabilir. Peki erkekler için önemli olan  kadının güzelliği ya da bakımlı halleri midir yoksa zekası mıdır? Ya da fazla zeki kadınlar erkekleri korkutur mu?

Güzelliğiyle Kendine Bağlayan Kadınlar

Güzellik görecelidir. Bazı kadınlar güzelliklerini doğallıklarından alırlar. Bazıları ise gerçekten çok bakımlı ve dikkatlidirler. Görüntü itibari ile bayanların bile hayranlıkla baktığı güzellikler söz konusu olabilir. Hal böyle iken erkeklerin dikkatini çekmemeleri söz konusu bile değildir. Her erkek yanında güzel bir kadın ister. Özellikle dışa dönük yaşantısı olanlar her zaman güzel olandan yana kullanır şansını ancak özelde boğulma ihtimalleri yüksektir.

Peki güzellik mevzusu erkeği elde tutmak için yeterli midir? Eğer yeterli olsaydı en güzel kadınların (hatta insanların güzelliklerine bayıldıkları ünlülerin) aldatılması söz konusu olmazdı. Nasıl yani bu güzelim kadını bununla mı aldatmış cümlesini çok sık duyarız; sebebi sizce de açık değil mi?

Demek ki erkeğin sabrını taşıran zıvanadan çıkaran birtakım noktalar var. Erkek kadınla eğlenebilmeyi ister, ortak noktası olmayan sadece süsten alışverişten bahseden bir kadın erkekle ne paylaşabilir…  Kocaman bir hiç. İşte burada ilk baş güzelliğe kapılanlar teker teker dökülür canları sıkılır.

Bir süreliğine güzellik iki tarafa yeter gibi görünse de özünde ortaya çıkan karakter yapıları ilişkiyi kilitleyebilir.

Her erkek yanında güzel, dikkat çekici bir eş ister. Kendisini güzel temsil ister. Eğer hanımlar kendilerine bakmak dışında başka bir konuda vasıf kazanmamış ise maalesef kaybeden taraf olmaya mahkûmdurlar. Gereksiz muhabbetler, alışveriş maceraları, saç şekli, kuaför kız arkadaşlar ve sevgilileri gibi konular dışında konuşacak bir konusu olmayan bir bayanın erkek karşısında şansı birkaç aydan ibaret olur. Erkek kadını basite alır, hatta zamanla kale bile almaz. Kadın o şahane görüntüsüyle bir anda değersizleşir.

Zekâsını Konuşturan Kadınlar

Bir kadın kendisini ciddi manada geliştirdiğinde ( bu mesleki anlamda da olabilir; zerafet noktasında da olabilir) etkileyemeyeceği kimse yoktur.

Bir erkek bir kadınla oturup konuşurken saatlerin nasıl geçtiğini fark etmez, o kadınla her konuda konuşabilir ve fikir alışverişinde bulunabiliyorsa o kadın asla gözünden kaçmaz, hafızasından da çıkmaz.

O kadın daha önce güzellik itibariyle dikkatini çekmemiş olabilir, ancak zekâsı ve tavırları ile kendine bağlamasını çok iyi becerecektir.

Erkekler, içinden çıkamayacağı durumlarda onu anlayacak, gerektiğinde ona tavsiyeler verebilecek, onunla samimi şekilde muhabbet ederek onun yüzünü güldürecek bir kadınla olmayı,  onunla ölene kadar mutlu olmayı ister.

Zeki kadınlar bulundukları ortamda diğer hanımlara göre oldukça farklı konumda yer alırlar. Konuşmaları, tavırları, mimikleri tam bir olgunluk içerisinde olacaktır. Nerede, hangi şartta olursa olsun bu tarz bayanlar takdir gören, saygınlık kazanabilen bayanlardır. Her erkek tam da bu şekilde bir kadınla isminin anılmasını ister. Bununla onur ve gurur duyarlar.

Ancak erkekler, akıllı ve zeki kadınların yönetilmesini zor olduğunu da düşünür. Hatta sözlerini geçirmenin zor olduğunu ifade ederler.

Yani bir kadının güçlü olması, özgüveninin olması, takdir edilen yönlerinin olması, erkeğe karşı baskın olma ihtimalini yükseltir ve erkekler bundan ürkebilir.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın