Post Image
231

İlişkide Uyumluluk Ve Anlaşabilme

“Güç sahibi olmak sözünü geçirmek değil, karşıdakinin duygusunu anlayıp ona göre davranmak demektir.”

İlişkide kuvvetli olmak, kimin kime Laf geçirebildiğine değil, eşlerden birinin diğerinin hissu üzerinde ne kadar etkisinin olabildiğine bağlı. başka bir deyişle bir ilişkide kuvvetli yan iseniz eşinizin duygularına yanıt verebiliyor ve bu şekilde ilişkideki tatmini arttırabiliyorsunuz demektir. Bu his eşler arasında itimat ve adil seviye hissini güçlendirdiği için uzun ilişkilerin sihirli formülü olabiliyor, ve duygusal açıdan elastiki olabilmenin ise iyi ilişkinin altın anahtarı olduğuna dikkat çekiyor.

Münasebet dengesi

Evlilik kurumu içinde bir çiftin zor Hayat koşullarına, tutumsal problemlere, hayatın getirdiği Mecbur değişikliklere nasıl dayandığı ve yanıt verdiği, çiftin fiziksel ve tinsel sağlığı ile aralarındaki kuvvet dengesinin harmonisine bağlıdır.

Eşlerin tinsel yapısı

Zor zamanlarında destek göreceğini bilmek, yakınlık ihtiyacının karşılanması, Güçlü duygusal bağlar kurmak, duyguların paylaşılabilmesi ve Anlatım edilebilmesi eşler arasındaki iletişimde çok ehemmiyetlidir. Eşlerin fiziksel ve tinsel iyi oluş hali de bu faktörlerle çok yakından ilişkilidir.

Duygusal destek arayışı

Sosyal ilişki ihtiyaçları, asırlardan beri insanoğlunun Esas ihtiyacı olmaya sürek ediyor. Eskiden zor vakitlerde destek görebilme ve duygusal beslenme gereksinimlerinin tümümün partner tarafından karşılanması beklenmezken, artık sosyal ilişkilerin giderek zayıfladığı Çağdaş hayatın içindeki evliliklerde, bütün bu ihtiyaçların karşılaması yalnızca eşten beklenebiliyor. Bu vaziyet ise ilişkiyi yorabiliyor.

Bir cevap yazın