Post Image
117

Güzellik tekniği lazer epilasyon

Lazer epilasyon, günümüzde sıkça duyulan ancak hakkında hala pek bir bilgi sahibi olunmayan bir konudur.  Lazer epilasyon basit  bir anlatımla istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemidir.  Ancak bu işlemin doğru ve güvenilir  yerlerde yaptırılması önemli bir konudur. Çünkü kullanıma uygun olmayan  cihazlarla ve hijyenik olmayan ortamlarda yapılan işlemler enfeksiyon, ciddi cilt yanıklarına neden olabilmektedir. Lazer epilasyonda kıl köklerinin lazer ile yakılması ve bir daha çıkmaması hedeflenmektedir.  Bu işlem estetik, güzellik merkezleri ve hastanelerde yapılmaktadır.

Lazer epilasyon kimlere yapılır

Lazer epilasyon 12 yaşından büyük ve kıl kökü uygun olan herkese uygulanabilir. Lazer epilasyonda sonuç alma ve seans sayısı kişiye göre değişmektedir. Ancak lazer epilasyon işlemi uygulanmasına engel bazı durumlar mevcuttur.  Lazer epilasyon tamamen beyaz tüylere sahip kişilere, hamilelere, sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarına sahip kişilere, kalp pili kullanan kişilere ve epilepsi hastalarına uygulanmamaktadır. Bu durumda olan kişiler mutlaka bir uzman görüşü almalıdır.

Lazer epilasyonda dikkat edilmesi gerekenler

Lazer uygulamasından sonra yaklaşık 3 ay kadar güneş ışığından korunulmalıdır. 30 spf ve üstü güneş kremleri kullanılmalıdır.

Uygulamadan sonra 24 saat bölgeye su değdirilmemelidir.

Uygulamadan sonra lazer görmüş bölge 48  saat boyunca tıraş edilmemelidir.

Lazer uygulaması sonrası bölgede ağrı oluşabilir. Bu yüzden ağrı kesici kullanmada sakınca bulunmamaktadır.

Lazer epilasyon işlemi alındığı süre boyunca ağda ve tüy dökücü kremler kullanılmamalıdır. Yüz epilasyonları sonrasında yaklaşık 24 saat boyunca makyaj malzemesi kullanılmamalıdır. Asıl dikkat edilmesi gereken nokta güvenilir ellerde bu işlemin yapılmasıdır.

Bir cevap yazın