Post Image
106

Gece Daveti İçin Kombin Önerileri

Davetler her zaman özel hazırlık gerektirdiğinden iyi düşünülmesi gereken özel olaylardır. Gece yapılacak davetler söz konusu olduğunda genellikle koyu tonlarda kombinler akıllara gelse de günümüzde her tür renkle gece şıklığını yakalayan kombinler yapılabilmektedir.

Gece davetlerinde karar verilmesi gereken tek unsur renk değildir. Seçilecek elbisenin kumaşı da gece kullanılabilecek bir kumaştan olmalıdır. Abiye bir kıyafetin seçileceği bir davete katılmak gerekiyorsa seçilecek ayakkabı, çanta ve diğer aksesuarların dengeli bir seçimle kullanılmalıdır. Eğer çok detaylı ve dikkat çekici motiflere sahip bir elbise seçilirse, diğer kombin parçaları daha sade olmalıdır. Seçilen her parça abartılı bir modelden oluşursa ortaya şıklıktan uzak bir görüntü oluşabilir.

Kısa Elbise Modelleri İle Kombinler

Kısa elbiseler gece yapılan davetlerde sıklıkla tercih edilen bir modeldir. Bu kısa elbiseye eşlik edecek şık bir topuklu ayakkabı ve küçük boyutta çanta bir çok davet için şık bir tercih olacaktır. Kısa elbise tercih edilmeden önce davet edilen organizasyonun ne olduğu önemli olmaktadır. Bazı gece davetlerine kısa modellerin kullanılmaması rica edilebilmektedir. Straplez model kısa elbiseler tercih edileceği gibi uzun kollu kısa elbiselerde tercih edilebilir.

Uzun Elbise Modelleri İle Kombinler

Uzun elbiseler gece yapılacak davetlerde her zaman şıklığı garantileyen bir unsurdur. Kişinin eğer vücudunda gizlemek istediği noktalar varsa uzun bir elbise ve topuklu ayakkabı ile kusursuz bir görüntü elde edilebilir. Kolları da uzun modeller ve renk uyumu sağlanacak bir eşarp ile tesettür modeller haline de getirilebilir.

Uyumlu Kombin Yapma Önerileri

Gece daveti için kullanılacak elbisenin rengi ve modeli seçildiğinde, kombinin geri kalan kısımları için bir arayışa girilir. Seçilen renk ile uyum gösterecek seçimlerin yapılması şıklıkta bütünlük sağlayacaktır. Elbise seçimi sade yapıldıysa gece daveti için dikkat çekici bir görüntü elde etmek için ayakkabı ve çanta seçimi daha cesur renklerden seçilebilir. Kişinin tarzı da yapılacak seçimlerde imza parçalarla ortaya çıkartılabilir. Son günlerin modası gece davetlerinde de olsa sadelikten yana olmaktadır. Makyajda gece davetlerinin önemli bir parçasıdır. Çünkü uyumlu bir kombin yanlış makyaj uygulaması ile şıklıktan uzak hale gelebilir. Bunun için eğer tercih edilecek kombin iddialı ise yapılacak makyaj daha doğal bir şekilde uygulanabilir.

Bir cevap yazın