Post Image
184

Evinizde ki Kusurları Gizleyin

Evimizde gözümüze ilk çarpan ve bize her seferinde rahatsızlık veren kusur muhakkak vardır. Belki dolap kapaklarınız yıprandı, belki de duvarlarınızda ki çivi delikleri artık size rahatsız etmeye başladı ve ya balkon demirlerinizde yavaş yavaş paslanmaya başlıyor olabilir. Bütün bu kusurları gizleyerek evinizi kusursuz görebilmeniz mümkündür.

Kalorifer petekleriniz çok çirkin bir görünüme sahip. Kalorifer peteklerinizi duvarınız ile aynı tonda saten bir boya ile boyayarak bu çirkin görüntüyü kapatabilir Kalorifer peteklerinize duvarınızla bir bütün görüntüsü verebilirsiniz.

Kapı ve Pencereler yenilensin

Kapı ve ya pencerelerinizin boyutlarında farklılıklar ya da çarpıklıklar var ise duvarınızdan bir ton açık renk boya ile boyamanız bu kusurun göze çarpmasını engelleyecektir.  Yer döşemeleriniz çok çirkin bir görüntüye sahipse ve kısa zamanda yenileme imkanı  bulunmuyorsa PVC yer kaplamaları hem şık hem ekonomik hem de pratiktir.

Delik deşik duvarlardan kurtulun

Duvarda ki çivi deliklerini bir miktar alçı ile kapatabilirsiniz. Şayet duvarlarını pütür pütür ise mat boya ile boyayın. Zira parlak boya, pütürlerin daha fazla göze çarpmasına sebep olur. Paslanmaya başlayan, boyası dökülen balkon demirlerinizi zımpara ile kazıdıktan sonra yağlı boya ile boyayabilirsiniz.

Dolap kapaklarınız eskimiş ya da çirkin bir dış görüntüye sahip ise duvar kağıdı yapıştırarak bu çirkin görüntüyü kapatabilirsiniz.  Abajurunuzun elektrik aksamı sağlam ama üst kısmı yırtıldı ise eskisini çıkartıp onun aynı ölçülerinde kumaş vs. keserek dikebilir, abajurunuzu yenileyebilirsiniz.

Evinizde ki her türlü kusur için muhakkak bir çözüm yolu vardır.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın