Post Image
55

Evde tırnak bakımı nasıl yapılır detoks ile tırnaklarınızı yenileyin!

Tırnaklarınızın her daim bakımlı ve güzel görünmesini istiyorsanız mutlaka düzenli olarak detoks yapmanız gerekiyor. Dışarıdaki uygulamalara para harcamanıza gerek yok. Evde sadece 3 malzemeyle hazırlayacağınız bu detoks sayesinde daha sağlıklı ve güzel tırnaklara sahip olabileceksiniz. Peki evde tırnak bakımı nasıl yapılır? Malzemeleri neler? İşte kusursuz tırnakların sırrı burada saklı! 

KORUYUCU KULLANIN 

İlk olarak yapmanız gereken şey tırnaklarınıza oje sürmeden önce koruyucu kullanmak olacaktır. Koruyucu sürmek hem ojenin daha uzun kalmasını sağlar hem de tırnaklarımız direkt ojedeki kimyasalla temas etmez. 

OJE KULLANIMINI MİNİMAL DÜZEYE İNDİRİN

İkinci olarak dikkat etmeniz gereken şey ise oje kullanımını minimal düzeye indirmek olacaktır. Üçüncü adımda, tırnaklarımızın kırılmaları, tırnaklarda çıkan beyaz lekeler ve zedelenen tırnaklar için bu detoks uygulamasını her gün iki defa kullanabiliriz.

MALZEMELER:

Zeytinyağı, limon, Ilık su gerekli malzemelerdir.

Evde kullanmadığımız bir kâsenin içine yukarıda saydığımız malzemeleri koyuyoruz, yaptığımız bu karışımın içinde yaklaşık 10-15 dakika kadar tırnaklarımızı bekletiyoruz. Çıkardığımızda zeytinyağının vermiş olduğu yumuşaklığın ve nemin etkisini hemen hissedebilirsiniz. Limon ise içerisinde barındırdığı C vitamini ile tırnağımızın dayanıklılığını arttıracaktır. Belirli aralıklarla yaptığımızda tırnaklarımızdaki değişimi fark etmememiz mümkün değildir. Bu ucuz ve pratik yöntemle tırnaklarınız sağlıkla uzasın ve hep çok güzel görünsün!

 

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın