Post Image
180

Ev Dekorasyonunda Kalıcı Çözümler

Evinizin Dekorasyonu İçin Kalıcı ve Zarif Dokunuşlar

Pek çok insan evini baştan aşağı yenileyip, uzun ömürlü ve kullanışlı bir zarafet elde etmek ister. Genellikle detaylı bir dekorasyon yaptırmak oldukça maliyetli ve detaylı bir iştir. Ancak küçük dokunuşlar ile bunu başarmak sanıldığından daha kolaydır.

 ​​​​​

 Evinizdeki Fazlalıkları Kaldırmakla İşe Başlayın

​​​Evinizde kalıcı bir dekorasyon elde etmek için öncelikle ferah bir ortam sağlamaya çalışmalısınız. Örneğin; duvarlarda ayna bulundurmak evinizi daha geniş gösterecek basit bir yöntemdir. Ayrıca az kullanılan küçük eşyalarınızı renkli dekoratif kutularda saklayarak düzenli ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Mevsime uygun olmayan giysilerinizi yatak bazası altında saklayarak gardrobunuzda yeni kıyafetler için geniş bir yer açabilirsiniz.

 Duvarlarınızda Kağıt Devri Başlatma Zamanı

Yenilikçi bir dekorasyon için evinizdeki duvarları canlı renklerle boyayıp, iç açıcı bir mekana kavuşabilirsiniz. İsterseniz evinizin duvarlarını 3 boyutlu güzel motiflere sahip duvar kağıtları ile kaplayarak, odalarınızda doğal bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Ayrıca, duvarlarınıza doğa fotoğrafları ya da renkli tablolar asarak çok şık görüntüler elde edebilirsiniz.

 Açık Renklerin Rahatlatıcı Gücü

Ferahlatıcı bir ev dekorasyonu sağlamak için beyaz, mavi, sarı, yeşil ve pembe gibi açık renkler kullanarak ferah mekanlar elde edebilirsiniz. Ayrıca çeşitli vazo, avize, abajur, saat ya da biblo gibi dekoratif çözüm ürünleri ile evinize estetik görünümler kazandırabilirsiniz. Halı, kilim, minder ve yastıklarınızı daha zarif desenleri sahip olanlar arasından seçerek şık ve sadeliği evinize getirebilirsiniz. Ayrıca, desenli hoş saksılar içerisinde rengarenk çiçekler yetiştirerek evinize ya da balkonunuza doğanın rahatlatıcı havasını katabilirsiniz.

 Aydınlatma Aksesuarları Evinize Göz Kamaştırıcı Bir Ortam Sağlar

Ev dekorasyonunda açık renkleri tercih ederek, bu renklerin sağladığı aydınlık ortam sayesinde evinizin değişik mekanlarını daha geniş ve uzun gösterebilirsiniz. Bu nedenle evinizde göz alıcı güzellikte aydınlık bir ortam sağlamak için kullanılan aydınlatma aksesuarları, iyi bir dekorasyonun vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle evinizin belirli köşelerini mümkün olduğu kadar aydınlatmaya özen göstermelisiniz. Çeşitli avizeler, spot lambalar ve led ışıklar kullanarak evinizin daha canlı ve geniş görünmesini de sağlayabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın