Post Image
209

Eski İlişkilerin İzleri Nasıl Silinir?

Kadınlar erkeklere göre ilişkinin bitmesi sonrası daha fazla üzülür ve acı çeker. Her ilişki kısa veya uzun farketmeksizin bitmesi sonucu kimin de geçici kiminde ise kalıcı izler bırakmaktadır. Yaşanılan ayrılık sonrası bu acı veren duygu hissini atlatmak ister ve yeni bir sayfa açmak istersiniz hayatınızda. Peki, eski ilişkilerin izleri nasıl silinir ? diye merak ediyorsanız, şu şekilde sıralanabilir:

Biten İlişkinizden Sonra Kendinize Zaman Ayırın
İlişkiler bittikten kısa bir süre sonra yerini nefrete, özleme ve kızgınlığa bırakıyor demek oldukça mümkün. Bu duyguları benimser ve sürekli düşünürseniz, psikolojik olarak çöküntüye uğrar ve kendinizi fazlasıyla yıpratırsınız. Biten ilişkinizden sonra kendinize zaman ayırarak daha çabuk toparlanabilirsiniz. Eski ilişkinizi düşünmek veya sürekli onu hatırlatacak şeyler yapmak size iyi gelmeyecektir. Zaman her şeyin ilacıdır siz yeter ki zamanı güzel ve kendinizi ön plana koyarak kullanın. Bu sebeple eskiye dair konularda çabuk toparlar ve acı çekmezsiniz. Kendinize zaman ayırarak eski ilişkinizi unutmak daha kolay olacaktır.

Biten İlişkinizde Yaşadığınız İyi Veya Kötü Hiçbir Şeyi Düşünmeyin
Eğer hayatınız da yeni bir sayfa açmak istiyorsanız, eskiye dönük iyi veya kötü hiçbir yaşanmışlığı hatırlamamalısınız. Sürekli biten ilişkinizi düşünmek, yaşadıklarınızı hayal etmek size sadece acı verecektir. Biran önce toparlanmak ve hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilmek için eski ilişkinizde yaşamış olduğunuz iyi-kötü hiçbir olayı hatırlamamanız gerekecektir.

Bitmiş Bir İlişki Sonrası Eski Sevgiliniz İle Arkadaş Kalmayın
Genelde sevmeye devam eden kadınların yaptığı en büyük hata biten ilişkileri sonrasında arkadaş kalmayı istemektir. Fakat arkadaş kalmak sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Çünkü, hayatına yeni birini alsa veya hoşlandığı birinden bahsetse her ne kadar ayrılmış olsanızda bu sizi rahatsız edecektir. Eğer mutlu olmak istiyorsanız, bırakın eski sevgiliniz hem eski de hem de geçmişte kalsın.

İlişkiniz Tamamen Bittiyse Eskiye Dair Her Şeyi Silin Gitsin
İlişkiniz bittiyse eğer geri dönmek için yollar aramayın. Eskiye dair her şeyi silin gitsin. Eğer bir umutla beklerseniz ve umut sonucu eski sevgiliniz size dönmezse daha çok üzülürsünüz. Bitme kararı aldığınız ilişkinizi tekrar tekrar başlatmak size hiçbir şey kazandırmayacaktır. Unutmak istiyorsanız, ilişkiniz bittiyse her şeyi silin gitsin.

İlişkinizin Bittiğini Kabullenin Ve Buna Göre Davranın
Bazen ilişkilerin bittiğini kabullenmek zor olur. Bu sebeple mutlaka karşınızda ki insanın hatalarını görür ve onu suçlarsınız. Ama bu size hiçbir şey kazandırmayacaktır. İlişkinizin bittiğini kabullenmek için öncelikle negatif düşüncelerinize son vermeniz gerekir. Ardından kendi hatalarınızı görerek ilişkinizin bittiğini kabul edip, hayatınıza kaldığınız yerden ve yeni bir sayfa açarak mutlu bir şekilde devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın