Post Image
105

En İyi Bebek Arabası Modeli Hangisi


Günümüzde çocuk sahibi olmakla birlikte birçok anne ve babanın ihtiyaç listesini genişlettiği gözlemlenmektedir. Özellikle ilk kez anne baba olacak çiftlerde henüz annenin hamileliğini öğrenmesi ile birlikte sıkı bir alışveriş maratonuna hazırlanmaya başlanılmaktadır. Öncelikli ihtiyaç listesinde anne ve baba adayları bir yerden bir yere gidip gelirken özellikle taşıma kolaylığı sağlaması açısından bebek arabasına gereksinim duymaktadırlar. Fakat günümüzde birçok bebek arabası bulunmakla beraber her birinin kalitesi de birbirinden farklıdır.

Bebek Arabası Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle anne adaylarının zaman çizelgesi yapması gerekmektedir. Alınacak ürünün hangi zamanda hangi dönemde kullanılacağının önceden belirlenmesi gereksiz masrafın önüne geçilmesini sağlayabilir. Örneğin kış ayında doğmuş bir bebek için önceden yaz mevsimine uygun bir bebek arabası seçimi yanlış olacaktır. Daha sonra anne ve baba adayları hem internet üzerinden hem de bizzat yerinden gidip görerek önceden bir fiyat aralığı belirlemelidirler. Özellikle indirim zamanına denk gelen alışverişlerde anne ve baba adaylarına büyük bir rahatlık sağlamaktadır.

Bebek arabaları da diğer tüm bebek eşya ve gereçlerinde olduğu gibi belirli bir yaş aralığına kadar kullanım sağlamaktır. Birçok bebek arabası en fazla 6 yaşa kadar kullanıma uygundur. Artan boy ve kilo bebek arabasına baskı yaparak zamanla kullanımı elverişsiz hale getirebilmektedir. Her birey çocukları için her şeyin en iyi şekilde olmasını isteme hakkına sahiptir. Fakat kafa karışıklığının da yoğun olarak yaşanabileceğinden dikkatli bir seçim yapmak gerekir. Günümüzde her şeyde olduğu gibi bebek arabalarında da modeller sınırsızdır. Renk renk, desen desen her ihtiyaca uygun araba alternatifleri bulunmaktadır.

Konu bebek arabası olunca en önemli faktör güvenliktir. Alınacak olan bebek arabasında beş noktalı emniyet kemerinin olup olmadığına dikkat edilmelidir. Her türlü düşmelere, darbelere karşı emniyet kemeri bebeğin can güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır. Diğer önemli bir husus ise bebek arabasının konforlu olmasıdır. Araç içi döşemesinin bebeğin omurga sağlığına zarar vermeyecek maddelerden yapılmış olması göz ardı edilmemelidir. Ayrıca annenin tek ayakla kontrol edebileceği fren mekanizması gelişmiş olmalıdır. Arabanın çift yönlü olması anne ve bebeğin karşılıklı göz teması açısından faydalı olabilir. Kışın ve yazın takıp çıkarılabilen güneşliği ve yağmurluğu bebek arabası kullanımında büyük kolaylık sağlayacaktır. Bebek arabasının kolay açılıp kapanabilmesi ve fazla yer kaplamama özelliği de hem ev içerisinde hem de seyahatlerde aileye konfor sunmaktadır.

Bir cevap yazın