Post Image
823

Emzirme Sürecine Dikkat

Hemen hemen her aile kurmuş kişinin hayali olan bebek birçok zorlu sürece sahiptir. Özellikle anne adayları bu süreçte pek çok zorlukla karşılaşmaktadır. Hatta bu süreç o kadar zorludur ki sadece fiziksel ve psikolojik olarak etkilenen anneyi değil baba adayını da psikolojik olarak yıpratabilecek bir süreçtir. Bu süreçte her iki taraf da elinden gelenin en iyisini yapıp sıkıntısız bir şekilde atlamasını sağlamalıdır. Bu süreçte sadece hamilelik dönemi zorlu değil hamileliğin sonrası da zorludur. Bebeğin doğmasıyla zaten zorlaşan hayatların yanı sıra bu dönemde gebelikten öncekine dönmeye çalışan annenin vücudu anneye zorlu günler yaşatabilmektedir. Bu süreç birçok zorluğun bir arada yaşandığı bir süreçtir.

Hamileliğin sonrası yani bebek dünyaya geldikten sonraki ilk 8 hafta 40 gün lohusalık dönemi olarak adlandırılır. Lohusalık dönemi anne ve baba adayları için en çok dikkat edilmesi gereken dönemlerden bir tanesidir. Özellikle anne adayları araştırmalarını yaparken hamilelik dönemini nasıl araştırıyorsa bu dönemde yaşayacakları zorlukları da öyle araştırmalıdır ki hazırlık yapabilsin. Çünkü hazırlık aşaması gerektiren bu süreçte babanın da psikolojik olarak hazırlanması gerekmektedir. Bebek doğduktan sonra, baba hem bebeğe hem de anneye dikkat etmelidir. Bu dönemde bebeğin sağlığı kadar annenin sağlığı da önemlidir. Çünkü anne bebeği emzirecek kişidir. Anne ne kadar sağlıklı olursa emzirme sürecinde de o kadar sağlıklı olacaktır. Annenin bu dönemde ne kadar uyuduğu ve nasıl beslendiği oldukça önemlidir. Öyle ki bu dönemde özel hazırlanmış olan lohusa pijama takımı ürünleri dahi tercih edilmelidir. Anne adayları bu ürünler sayesinde dikişleri olmasına rağmen bir şekilde uyuyabilirler. Ayrıca terleme ve üşümeyi de engelleyen bu ürünler sayesinde hasta olmaktan da kaçınırlar. Üstünü çıkarması da giymesi de kolay olur. Ayrıca şık bir görünüşe sahip olursunuz. Ancak her şeyden önemlisi annenin bu dönemde rahat olmasıdır.

Lohusalığın en büyük zorluklarından bir tanesi lohusa üzüntüsüdür. Lohusa üzüntüsü birçok anne tarafından yaşanan durumlardan bir tanesidir. Ancak bu düşük bir ihtimal de olsa bazı annelerde depresyona dönüşebilmektedir. Bunun dönüşümüne dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Burada iş babaya düşmektedir. Bu depresyon dışarıdan fark edilen bir problemdir. Eşinizdeki değişimleri iyice ölçüp biçmeniz ve buna göre hareket etmeniz gerekmektedir. Gerektiğinde tıbbi yardım almaktan da çekinmemelisiniz. Çünkü bu depresyon tedavi edilmediği takdirde 2 sene boyunca devam etmektedir. Bu dönemde anne adayının uykusuna dikkat etmektedir. Uyumasını kolaylaştırmak için emzirme özellikli lohusa pijama ürünlerinden faydalanmak sizin adınıza oldukça olumlu bir hamle olacaktır. Bu emzirme özelliği bulunan pijamalar sayesinde zorlanmadan üstünüze çıkartmadan emzirme haznesinden bebeğinizi kolay bir şekilde emzirebilirsiniz. Ayrıca hastaneden yeni çıkan anne için en zor şeylerden biri olan üstünü çıkartma olayından da kurtulmuş olacaksınız ve dikişleriniz zarar görmeyecek.

Bu dönemde sadece pijama ürünleri bulunmaktadır. Anne adayları için başka alternatifler de bulunmaktadır. Bunlardan en önemli diğer alternatif emzirme özellikle lohusa gecelik ürünleri. Bu ürünler sayesinde de bebeğinizi kolaylıkla emzirebilir ve ameliyat sonrası günlerinizi rahat ve şık bir şekilde geçirebilirsiniz. Hangisini tercih edeceğiniz tamamen sizin isteğinize kalmış bir noktadır. Günümüzde pek çok firma farklı farklı modellerle lohusa dönemindeki annelere hizmet vermeye devam etmektedir. Bu gecelikler de tıpkı pijamalarda olduğu gibi annenin üşümesini veya terlemesini engelleyen bir yapıya sahiptir. Böylelikle annenin sağlığı korunmuş ve hastalıktan uzak olur. Bebeğinizi de dolaylı yoldan etkileyen giyim ürünlerinden faydalanmakta fayda var. Detaylı bilgi için; www.lohusahamile.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın