Post Image
357

Doğal Yollarla Cildi Nemlendirmek

Kış mevsiminde cildiniz kuruyarak gerginleşir. Soğuk havalarda iyice hassaslaşan cilt çatlamalara ve yırtılmalara maruz kalacaktır. Özellikle ortamın ani değişmesi, sıcak ortamdan soğuğa yada soğuk ortamdan sıcağa geçişlerde eller ve yüz bölgesi fazlasıyla etkilenecektir. Özellikle kuruyan ciltler daha fazla nemlendirilmeye ve yağa ihtiyaç duyar. Kuru ciltler, sabuna ve soğuk suya karşı tepkime gösterir. Yine aşırı sıcak su da cildin kurumasına neden olur. Tüm bu durumlarda nemlendirici doğal bir bakım maskesi ile cilt bakımı gerçekleştirilebilmektedir.

Cilt Türüne Göre Nemlendirici Maskeler

Kuru ve normal ciltler için kakao yağı, badem yağı, lanolin, gül suyu ve bal ile oluşturulacak karışım E vitamini destekli kapsül ile karıştırılarak günlük yüze uygulanabilir. Bu karışımı on-onbeş gün kadar buzdolabında saklayabilirsiniz.

Kuru ciltlere susam yağı, krema, yumurta sarısı, deniz tuzu, elma sirkesi ve bal karışımı banyodan sonra yada yatmadan önce kullanılabilir.

Yağlı ciltler için yoğurt, yumurta sarısı, krema, bal, sirke ve domates suyu karışımını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her türlü cilde uygulanabilen yumurta akı, bal ve badem yağı ile oluşturulacak karışımı uygulamak da mümkündür.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın