Post Image
467

Cengiz Abazoğlu Elbise Tasarımları

Cengiz Abazoğlu, Türkiye’nin moda sektörüne hizmet eden önemli bir değeri. Cengiz Abazoğlu’nun tasarladığı elbise modelleri birçok bayan merak ediyor. Sizlerle bu yazımızda Cengiz Abazoğlu’nun stilinin nasıl olduğunu paylaşacağız.

Cengiz Abazoğlu Kimdir?

Tasarladığı elbiselere geçmeden önce kısa bir şekilde Cengiz Abazoğlu’nun özgeçmişine bakalım. 1969 yılında dünyaya gelen Cengiz Abazoğlu’nun moda ile tanışması aile mesleği olan kumaş ticaretinden geliyor. Küçük yaşlarda içine işleyen moda tutkusu lise yıllarında okulu bırakmasına neden oluyor ve ilk durak Brüksel’de bir deri firması oluyor. Moda sektöründe pişmeye başlayan Cengiz Abazoğlu birçok ünlünün beğenisini toplamaya başlayınca private çalışmaya karar veriyor ve kişiye özel siparişler almaya başlıyor. Durağı ise Nişantaşı oluyor. Günümüzde hazır giyim sektörüne de el atan Cengiz Abazoğlu, hala kişiye özel tasarımlar yapmaya devam ediyor.

Cengiz Abazoğlu Tasarımlarında Öne Çıkanlar

Cengiz Abazoğlu tasarımı elbiselere baktığımızda özellikle desenli kumaşları çok sık kullandığını görüyoruz. Özellikle yakalı elbiselerde ve eteklerde, desenli kumaşlara çok fazla yer veriyor.

Bir başka tutkulu olduğu stil ise sadeliği ve şıklığı bir arada sunmak. Kesinlikle bu durumu kreasyonlarında görüyoruz. Oldukça sade parçalardan inanılmaz şık abiyeler oluşturabiliyor. Göz zevki ve yetenek de işin burasında saklı galiba.

Bir cevap yazın