Post Image
396

Buz Lazer Epilasyonu

Buz lazer teknolojisi ile kısa sürede istenmeyen tüylerden kurtulanabileceğine dikkat çeken medikal estetik doktoru Oğuz Uçar, buz lazer epilasyonuna dair önemli bilgileri bizlerle paylaştı…

Erkek kadın fark etmeksizin herkes, genetik yapı başta olmak üzere hormonal değişimler gibi çeşitli sebeplerden ötürü istenmeyen tüylerden kurtulmak istemektedir. Epilasyon seçeneklerini değerlendirmek isteyenler ise yan etki ve başarı açısından uygulamaya karşı mesafede durabiliyor. Ancak, son sistem epilasyon teknolojisi olarak bilinen Alexandrite lazer ve Soprano Ice epilasyon seansları ile kısa sürede sorunsuz bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün oluyor.

3 farklı faz ile gelişim gösteren kıl kökleri, farklı dönemlere sahiptir. Lazer ışınları ise özellikle büyüme safhasında yani anagen kıl kökleri üzerinde etkilidir. Melanin olarak bilinen kıla renk veren madde, lazer ışınını emer. Işık enerjisi ısı enerjisine dönüşür ki b esnada ısı, kıl kökünü kalıcı olarak tahrip eder. Bu sayede büyüme fazında olan anagen kıllar yok edilmiş ve istenmeyen tüylere kalıcı çözüm üretilmiş olunur.

Neden Lazer Epilasyon Yaptırıyoruz?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en kesin çözüm yollarından birisi olan lazer epilasyonu yaptırmak için herkesin elbette çeşitli sebepleri vardır. Kadınlarda tüy fazlalığı özgüven kaybına sebep olabilirken erkeklerde aşırı tüylenme başta kaşıntı olmak üzere çeşitli şikâyetlere sebep olabilmektedir. Bu nedenle hem kadın hem de erkeklerin lazer epilasyona başvurma sebepleri birbirinden farklılık gösterebilmektedir.

Lazer epilasyon yaptırmanın bir diğer sebebi de batık ve kıl dönmesi şikâyetlerine son vermektir. Eskiden yaptırılan epilasyon uygulamalarında bu sorunlar meydana gelirken şimdilerde buz lazer teknolojisi ile bu tarz sorunlar artık tedavi edilebilir duruma gelmiştir.

Soprano Ice Lazer (Buz Lazer) İle Lazer Epilasyon Tedavisi Güvenilir Bir Yöntem Midir?

Ütüleme lazer teknolojisinin en üst versiyonu olan SOPRANO İCE, -3 dereceye kadar soğutma imkanı tanımaktadır. Cihazın başlığı uygulama esnasında buz tutacak kıvama kadar gelmekte ve seans boyunca konforlu bir uygulama şansı sunmaktadır. Tüm vücut için tedavi süresi eskiden saatler sürebilirken buz lazer teknolojisi ile artık seanslar ortalama 45 dakika kadar sürmektedir. Soğutma özelliği ile 45 dakikada tamamlanan seanslarda yanık, leke gibi istenmeyen durumlarla da karşılaşılmıyor. Koyu tenlilerde dahi uygulama imkanı tanıyan buz lazer teknolojisi, doz ayarı ile istenen sonuçların alınmasını vaat etmektedir.

Yüz bölgesinde tercih edilen lazer çeşitlerinden birisi olan Soprano diyot lazerler, çeşitli amaçlar için de kullanılabilmektedir. Yüz bölgesinde kalın tüylenmeden şikâyetçi olanlar için SOPRANO ICE gibi diyot lazer ya da ND: YAG lazeri sıklıkla tercih ederler.

FDA onayı alan Soprano ICE buz lazer, Amerika İlaç ve Gıda Sanayisi tarafından sağlığa zararlı olmadığı gerekçesine varmış olup, tüm Dünya’da kullanılmasına izin vermiştir.

Lazer Epilasyon Kılları Nasıl Yok Ediyor?

Buz lazer Eskişehir denilince akla ilk gelen medikal estetik doktoru olan DR. Oğuz Uçar, lazer epilasyonun kılları nasıl yok ettiğine dair açıklamalarda bulundu. Lazer epilasyonda bilindiği üzere lazer teknolojisinin olduğunu ifade eden Dr. Oğuz Uçar, lazer ışığının dalga boyunun melanin pigmenti tarafından emilmek sureti ile istenmeyen tüylere son verdiğini açıklamaktadır. “Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan buz lazer epilasyon seanslarında cilde zarar vermeden doğrudan kıl köklerine ulaşacak ısı elde edilir ve kısa sürede istenmeyen tüylerden kurtulunur” dedi.

Alexandrite Lazer Eskişehir ve cıvar bölgelerinde Dr. Oğuz Uçar tarafından yönetilmektedir. Buz lazer Eskişehir denilince herkesin memnuniyetle önerdiği Dr. Oğuz Uçar, lazer epilasyon Eskişehir uygulayıcısı olarak halen görev yapmaktadır. Siz de Alexandrite lazer Eskişehir uygulamasını yaptırmak için Dr. Oğuz Uçar’a ulaşabilir buz lazer Eskişehir için hemen randevu talebinde bulunabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın