Post Image
161

Aç Kalarak Zayıflayabilir miyim?

Aç Kalarak Zayıflayabilir miyim?

Yaz ayları yaklaştıkça , kışın aldığımız fazla kiloları vermek için bahar aylarının harika bir başlangıç dönemi olduğunu hemen hemen hepimiz düşünmüşüzdür. Düzenli beslenmeden, spor yapmadan mucizevi bir şekilde kilo vereceğimize inandığımız metodun AÇ KALARAK ZAYIFLAMAK olduğunu düşünebilirsiniz ancak siz  sakın bu hataya düşmeyin!

Açlığın vücudumuza etkisi..

Öğünleri geçiştirmek , aç kalmak hele ki sabah kahvaltısı olmadan bir güne başlamak sanılanın aksine vücut  ağırlığı olarak size geri dönecek , şeker , tansiyon , baş ,eklem , kas ağrısı gibi şikayetlere yol açacaktır.

Vücudumuz maalesef  ki aç kaldığı zaman kendini korumaya çalışıyor , yeteri kadar  doyuma ulaşmayan metabolizmamız yemek yediğimizde bunları hemen vücudumuzda yağ olarak tutuyor. Kısacası aç kalarak geçirilen zaman zarfında çekilen çile yanımıza kar değil zarar olarak kalıyor .

Neler yapmalıyız ?

Sağlıklı ve düzenli beslenme ile metabolizmamızı rayına oturtabiliriz. Metabolizmamız tıkır tıkır işleyen çarklar misali sorunsuz çalışmaya devam edecektir. Mesela ben her sabah yarım bardak suya yarım limon sıkıyorum ve kahvaltılardan en az yarım saat önce limonlu suyu içiyorum . Ben limon içemem diyorsanız sizlere tavsiyem; uyandığınızda kahvaltıdan evvel 1 bardak ılık su içmek olacaktır. Bu durum metabolizmanızı çalıştırmaya başlayacaktır.

Sonuç olarak ;

Vücudunuzu seviyor ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız , güne sağlam  bir kahvaltı yaparak başlamak en doğru seçim olacaktır. Bununla birlikte en az haftanın 3 günü spor yapılabilirse  bedenimiz bize minnettar kalacaktır. Tabi ki günde ortalama 1.5 litre  su içmeyi de ihmal etmemeliyiz.

Bir cevap yazın