Post Image
197

2019 İlkbahar Yaz Elbise Modası

Merhaba, Bir süredir hamilelik, doğum derken trend yazılarına ara vermiştim. Bugün hazır bahar da gelmişken 2019 ilkbahar yaz sezonu elbise trendlerine göz atalım istedim.

Bu ilkbahar yaz sezonunda öne çıkacak olan bayan elbise modelleri arasında püskül ve tüy detaylı olanlar yer alıyor. Ünlü giyim markalarından Givenchy, Gucci, Marc Jacobs vb. hazırladıkları defilelerde elbiseleri püskül ve tüy detayları ile daha neşeli ve dikkat çekici hale getirmiş. Burada ise OXXO bayan elbise modelleri ile sezona güçlü bir giriş yapmış. Payetin modası ne zaman geçti ki? Bu sezon yine payetli elbiselerin sezonu. İster mini elbise olsun, ister uzun elbise, isterseniz de midi elbise. 2019 ilkbahar yaz defilelerinde payet birçok elbise modelinde karşımıza çıkıyor. Evet, küçükken elişi dersinde yaptığımız batik boyadan bahsediyorum. Görünüşe bakılırsa batik desenli elbise modelleri uzun bir aradan sonra yeniden aramızda olacak. Aslına bakarsanız sadece elbise de değil, defilelerde batik boyanın blazer ceketten pantolona çeşitli parçalarda kullanıldığını görmek mümkün.

 

Yine modası kolay kolay geçmeyen bir elbise modeli; çiçekli elbise. Baharın gelmesiyle elimizin bu desene daha çok gittiği bir gerçek. Tabi defilelerde bu durumun biraz daha abartılı olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Aynı elbisede birkaç farklı floral desenin bir araya getirildiğini bile görebilirsiniz. Ürün çeşitliliği ile göz dolduran giyim markası Oxxo ‘nun sitesine göz atmanızı öneririm, OXXO çiçek desenli elbiseler oldukça hoş 🙂 2019 ilkbahar yaz sezonunda öne çıkacak olan bir diğer elbise modeli ise file detaylı elbise. Defilelerde her tasarımcı fileyi farklı yorumlamış. Bir defilede uzun kollu elbise şeklinde tasarlanan file elbiseler, bir başka defilede askılı elbise üzerine giyilmiş, daha transparan bir şekilde karşımıza çıkıyor. Siz de bu sezon file parçaları farklı elbiselerinizle kombinleyerek ayrı birer kıyafet havası yaratabilirsiniz.

Bahar ve yaz mevsiminin aydınlığına yakışan en güzel renklerden biri beyaz bence. Bu sezon, “küçük siyah elbise” olarak adlandırılan, dolabımızın zamansız elbiselerini biraz kenara çekerek beyaz renkli OXXO kısa elbise modelleri ile haşır neşir olma sezonu. Bu renge özellikle diz altı elbise modeli çok yakışıyor.

Benim gibi yeni anne olanlar bu sezon çok şanslı, çünkü kruvaze elbise modelleri de trendler arasında 🙂 Bebeğinizle dışarıda vakit geçirirken kruvaze elbise tercih ederek hem daha kolay bir besleme zamanı geçirebilir, hem de modaya uygun giyinebilirsiniz. Daha ne olsun 🙂 Yine Oxxo ‘da o kadar şık kruvaze elbiseler var ki benim gibi hangisini seçeceğinizi şaşırabilirsiniz.

Bir cevap yazın